Friday, January 22, 2016

Tamron 35mm f/1.8 Di VC USD



Tamron on värskelt välja andnud kaks valgusjõulist fikseeritud fookuskaugusega objektiivi. 45mm Ff1,8 objektiivist tegin juttu eelmises postituses ja olin objektiiviga enam kui rahul.

Veidi laiema nurgaga 35mm f1,8 proovisin järgi teisena ja jagan selles postituses oma muljeid.

Objektiiv sobib nii täis- kui ka poolkaadersensoriga kaamera ette. Tamron on väga uhke oma värinastabilisaatori üle, mis on mullegi oma tõhusust mitmetel kordadel tõestanud. Ka 35 f 1,8 on stabilisaatoriga varustatud. Objektiiv kaalub veidi üle poole kilo ja on Photopointi poodides hetkel saadaval hinnaga 799 EUR.

Välja näeb objektiiv klassikaline ja lihtne, külje peal on tal kaks nuppu - üks autofookuse ja teine värinastabilisaatori sisse lülitamiseks. Korpus on tugev, valmistatud metallist ja ilmastikukindel.

35mm fookuskaugus on väga praktiline. Minul on 35mm objektiiv tavaliselt kogu aeg kaamera ees, sest kui on kiiresti vaja midagi jäädvustada, siis sellega saab üldiselt alati kaadri kätte - piisavalt lai, et mahutada kaadrisse kõik vajalik, samas loomulik ja ilma moonutusteta. Objektiiv sobib ideaalselt pulma- või perefotograafile, portree- ja stuudiotööks ning reportaaži jäädvustamiseks.

Tamron 35 f1,8 üheks suuremaks trumbiks peetav värinastabilisaator mind seekord väga palju ei aidanud. Pean end üsna kindla käega pildistajaks ja kasutan ka ilma stabilisaatorita objektiividega julgelt võrdlemisi pikki säriaegu. Pildistasin 35mm objektiiviga säriajaga 1/30 sec ja uduste piltide arv oli üsna sarnane nii stabilisaatorit kasutades kui ka ilma stabilisaatorita - sellise säriajaga hakkab rolli mängima mitte ainult stabilisaatori olemasolu, vaid ka see, kas pildistatav kenasti paigal püsib. Kuna stabilisaator tõstab objektiivi hinda, siis 35mm f1,8 puhul oleks minul päris hea meel, kui sellest antaks välja ka säästuversioon, ehk siis ilma stabilisaatorita ja odavam variant.

Pildikvaliteet on objektiivil väga hea. Teravus on super ka täiesti lahtise avaga pildistades.
Kergelt esines kromaatilist aberratsiooni (rohekad ja lillakad "halod" objekti äärte ümber).

Teravustamise kiirus ja täpsus olid head, kuid halbades valgusoludes võttis autofookus endale siiski pisut mõtlemisaega, enne kui ära teravustas.

Lähim teravustamiskaugus on 20 cm, nii et objektiiv laseb minna päris lähedale.

Siin on mõned pildid, mis ma Tamron 35mm f1,8ga tegin. Kasutasin seda koos Canon 1D mark 4 kaameraga.


F1,8; 1/40 sec; ISO 320


F1,8; 1/40 sec; ISO 250


F1,8; 1/40 sec; ISO 250


F2; 1/125 sec; ISO 100



F2; 1/125 sec; ISO 100



F10; 1/125 sec; ISO 100



F10; 1/125 sec; ISO 100



F1,8; 1/50 sec; ISO 320

Tamron 35mm f1,8 on suurepärase pildikvaliteedi ja praktilise fookuskaugusega objektiiv. Seda kasutades võid ära unustada, kus fototöötlusprogrammis "sharpen" funtsioon asub, sest pildid tulevad otse kaamerast rõõmustavalt teravad. 35mm fookuskaugus sobib nii portreede kui ka laiemate kaadrite pildistamiseks ja lähipildistamise võimekus lubab suurelt pildile püüda ka pisikesi objekte.




No comments:

Post a Comment