Wednesday, December 23, 2015

Tamron 45mm f 1,8 Di VC USD

Tamron on siiani olnud tuntud oma taskokohase hinnaga suumobjektiivide poolest. Nüüd on nad aga väga jõuliselt sisenenud ka fiksobjektiivide turule ja lasknud välja kaks uut objektiivi - 35mm f 1,8 ja 45mm f 1,8. Mina sain proovida viimast - universaalse fookuskaugusega 45mm f 1,8 Di VC USD.Objektiivi saab kasutada nii pool- kui täiskaaderkaamera ees ja neid on saada Canoni, Nikoni ja Sony keermele. Mina testisin seda koos Canon 1D Mark 4ga.

Objektiivi välimus mind kuidagi eriliselt ei üllata - väga lihtne, ilma üleliigsete vidinateta. Külje pealt leiab kaks lülitit - üks autofookuse ja teine värinastabilisaatori sisse lülitamiseks. Objektiiv on ilmastikukindla korpusega, mis lubab seda kasutada ka õues vihma ajal. Käes tundub see usaldusväärne ja kindel - ei ligise-logise kuskilt. Objektiiv kaalub veidi üle poole kilo.

Selle objektiivi teevad eriliseks:

1. Väga kõrge pildikvaliteet. Pildid on tõesti rõõmustavalt teravad! Mingeid moonutusi ei pannud tähele isegi kaadri servades.


F1,8; 1/50 sec; ISO 200

2. Lähipildistamise võimekus. Lähim teravustamiskaugus on 29 cm, nii et saad pildistatavale objektile päris lähedale minna. Lähipildistamisel on tulemus eriti nauditav, sest terav ala on lõikavalt terav, samas kui fookusest väljas olev hajub meeldivalt pehmeks. (Klõpsa pildil, et näha suuremalt.)


F3,2; 1/100 sec; ISO 100

3. Värinastabilisaator. Tamroni värinastabilisaatorid on suumobjektiivide juures oma tõhusust mulle korduvalt tõestanud. Kui lugesin, et uuel 45mm objektiivil on ka stabilisaator sees, siis ei osanud sellest algul väga palju pidada. Stabilisaator tõstab ju objektiivi hinda märgatavalt ja 45mm fookuskaugusega objektiiv ei ole ju kuigi värinatundlik, et stabilisaatorit hädasti vajaks. Kui aga pildistama hakkasin, siis sain aru, et stabilisaatorist on kasu küll.

Minu üks lemmikobjektiive on Canoni 50mm f 1,2 ja sellega pildistades teen ma alati igaks juhuks mõned klõpsud lisaks, et olla kindel, et teravus ikka õigel kohal on. Tamroniga sain juba esimesel sessioonil aru, et neid lisaklõpse teha ei ole vaja. Kui modell just hundirattaid ei viska, siis tuleb pilt terav ja ilmselt tuleb tänada just värinastabilisaatorit.F1,8; 1/40 sec; ISO 250

Päris huvitav, et Tamron on otsustanud erineda sellega, et tegi objektiivi fookuskaugusega 45mm. Teised tootjad on kõik lasknud välja 50mm objektiivi ja neid leidub igasuguses hinnaklassis. 45mm iseenesest on 50mm väga sarnane ja viimasega harjununa ma  pildistades väga suurt erinevust ei märganudki. Beebit pildistades ehk pidin talle natuke lähemale minema kui tavapäraselt harjunud olen, et kaader ära täita, aga oma põhilisi modelle - täiskasvanuid - pildistades ei saanud arugi, et kaamera ette on keeratud 45mm, mitte 50mm objektiiv.

45mm on üks usaldusväärne tööloom, millega julgeb pildistama minna ka rasketes oludes. Autofookus reageerib kiiresti, teravustades vaevata ka hämaras või vähekontrastset objekti. Ainus olukord, kus autofookus kõhkles ja pisut viivitas oli liikuva modelli pildistamine. Ent sealgi oli viivitus vaid lühike hetk. Objektiiv töötab vaikselt ja ei tee teravustamisel mingit mürinat. Olen eelnevalt pildistanud Tamroni 90mm f 2,8 objektiiviga. See jäi mulle meelde oma ilusa ja terava pildi poolest, ent põhiliseks mureks oligi väga lärmakas autofookus, mis vähegi hämaramates tingimustes oma tööd teha ei suutnud ja kõva mürina saatel "saagima" hakkas. Selles osas on Tamron vahepealsetel aastatel tubli töö ära teinud ja need puudused oma uuel fiksobjektiivil kõrvaldanud.


F2,2; 1/125 sec; ISO 250


F3,5; 1/50 sec; ISO 320


F1,8; 1/125 sec; ISO 100


F10; 1/125 sec; ISO 100


F10; 1/125 sec; ISO 100

Tamron 45mm f 1,8 jättis endast väga hea mulje. See on praktiline tööriist, mille teravusele, täpsusele ja kiirusele võib kindel olla igasugustes oludes. 45mm fookuskaugus sobib väga hästi portreede, moepiltide, pulmafotode või reportaaži pildistamiseks. Tänu värinastabilisaatorile saad südamerahus kasutada pikemaid säriaegu ja pildid on ikka nõelteravad. See on objektiiv, mida tõesti tasub oma fotokotti soetada!

No comments:

Post a Comment