Friday, July 18, 2014

Minu nädal Bellapierrega

Iluteemadel kirjutades olen viimasel ajal kokku puutunud väga erinevate toodetega ja aina enam hakkab mind huvitama see, et lisaks heale katvusele, niisutavusele ja muudele olulistele omadustele oleksid mu kosmeetikakotis sisalduvad tooted ka nahka hooldava toimega ning vabad igasugustest kahjulikest lisaainetest.

Heade ja nahasõbralike toodete otsingul tutvusin  mineraalkosmeetikat pakkuva firma Bellapierre toodetega, kellel käivad nahahooldus ja dekoratiivkosmeetika sõbralikult käsikäes. Bellapierre valikust leiab kõik vajalikud tooted nii nahahoolduseks kui ka jumestuse tegemiseks, kõik nende tooted täiustavad üksteist. Nii nende nahahooldus- kui ka dekoratiivkosmeetika on nahka hooldava toimega.  Põhjalikul koolitusel Bellapierre esinduses tutvustati mulle nii toodete koostist kui nende kasutamist.

Toodete kirjeldus lubab, et kui vahetad tavakosmeetika nahasõbralike mineraalsete toodete vastu, märkad positiivseid muutusi juba lühikese ajaga. Otsustasingi ühe nädala jooksul kasutada näohoolduseks ja meigi tegemiseks vaid Bellapierre kosmeetikat, et omal nahal kogeda, kas märkan mingit erinevust või mitte. Lõingi meigilaua teistest toodetest lagedaks ja ladusin Bellapierre potsikud asemele.
Ilurutiin Bellapierre toodetega:

Hommikul:

1. Milky Cleanser puhastuspiim

Kerge koostisega niisutav puhastuspiim, millega saab hommikul naha puhtaks rasust ja õhtul eemaldada jumestuse. ženženi ekstrakti sisaldav kreem puhastab sügavuti ja ennetab vistrike teket samal ajal nahka niisutades.


2. Pore Refining Toner

Naha toniseerimiseks ja ekstrapuhtaks saamiseks kasutasin järgmise etapina niisutavat ja poore ahendavat toonikut. Toonik sisaldab aaloed ja kummelit, mis rahustavad nahka ja jätavad selle mõnusalt pehmeks. Paarist pumbatäiest toonikust piisab kogu näo katmiseks. Peale tooniku kasutamist tuleb oodata, kuni see on täielikult imendunud, enne kui järgmise etapina koorijat või niisutavat kreemi kasutada.
3. Exfoliating Facial Peel (Kasutan ülepäeviti)

Õrn koorija lihvib näo sametiselt pehmeks ja puhastab poorid sinna kogunenud mustusest. Nahatoon on peale koorija kasutamist kirgas ja ühtlane. See toode erineb kõigist teistest nahakoorijatest, mida olen varem kasutanud - geel on läbipaistev ning mingeid silmaga nähtavaid koorivaid osakesi seal sees ei ole. Nahale hõõrudes tekivad näole väiksed valged rullid, mis pudenevad maha ja nahk jääb puhtaks - nägu pärast veega loputada pole tarvis.

Kõige suuremat vahet nägin peeli kasutamise esimese ja teise korra vahel. Kui esimesel Bellapierre kasutamise päeval tekkis nahale väga palju "rullikesi" ja näo puhtaks saamine võttis tükk aega, siis teisel korral (katse kolmandal päeval) läks kogu näo koorimiseks vaid paar minutit - selle ajaga olid kõik rullikesed maha pudenenud ja nahk puhas.


4. Intensive Anti Wrinkle Cream

See on peptiide sisaldav niisutav kreem, mis imendub väga hästi. Peptiidid aitavad pikendada rakkude eluiga ja aeglustavad vananemisprotsessi, samuti on neil kasvajavastane mõju.

Selleks et kreemi toimet intensiivistada võiks seda peale kanda näomassaaži põhimõtteid järgides.


(Leidsin netist sellise pildi, mis näitab kätte liigutuste suunad, kuidas kreemi peale kanda.)

Näomassaaž parandab vere- ja lümfiringet ning tõstab lihastoonust, see parandab jumet, silub kortsukesi ja väldib uute kortsude tekkimist.


5. Makeup Primer

Primer aitab nahka ette valmistada jumestuse pealekandmiseks. See on matistav, kaotab väikesed kortsukesed ja muudab poorid vähem märgatavaks. Toode on parabeenidevaba  ja nahasõbralik. Peale näole kandmist võiks lasta sellel 1-3 minutit imenduda, enne, kui hakata mineraalpuudrit peale kandma. Primeri kasutamine on eriti oluline just talvel, sest see kaitseb nahka külma eest.


Edasi saabki asuda jumestamise juurde.

Meigipõhja tegemiseks kasutasin Bellapierre mineraalpuudrit (toon Cinnamon).

Bellapierre mineraalpuuder on kõik-ühes toode, mis teeb ära sama töö mille jaoks tavaliselt on vaja jumestuskreemi, peitepulka, puudrit ja päikesekaitsekreemi. Mineraalpuuder on valmistatud kõrge kvaliteediga toorainest, puudriosakesed on peenestatud optimaalsesse suurusesse - need katavad naha väga ühtlase kihina.   Mineraalpuuder ei sisalda talki, seetõttu ei ummista ta ka poore ja tema säilivusaeg on väga pikk (talk on hea kasvupinnas bekteritele).

Nahk saab puudrikihi all hingata ja seda meiki kasutades ei teki kunagi ebameeldivat "krohvitud naha" tunnet. Bellapierre mineraalpuuder on lausa nii nahasõbralik, et seda võib kasutada vahetult peale erinevaid iluprotseduure (keemiline koorimine, mehaaniline puhastus), mil tavalise kosmeetika kasutamine on vastunäidustatud. Samuti on Bellapierre mineraalbaas sobilik aknese naha korral - kuna puudris sisalduval tsinkoksiidil on põletikuvastane toime, siis aitab mineraalpuuder ka akne vastu võidelda.

Lisaks eelmainitule pakub mineraalpuuder ka päikesekaitset (SPF 15).

Mineraalpuudri näole kandmiseks kasutasin suurt kabukipintslit. Mineraalpuudrit saab peale kanda ringjate liigutustega, kuid kui tahad, et meikimine oleks nahale eriti kasulik, siis võiks puudri pealekandmiseks kasutada näomassaažireegleid järgivaid libistavaid liigutusi (vaata ülelpool olevat joonist) - sel viisil saavutab samasuguse katva põhja kui ringjate liigutustega, kuid nägu saab lisaks ka kerge toonust tõstva massaaži. Tugevamat katmist vajavatele kohtadele panin mineraalpuudrit väikese lapiku pintsliga.

Toon Cinnamon tundus mulle esimese hooga liiga kollane, kuid puuder sobitub oma nahatooniga väga hästi - umbes 10 minutit peale puudri näole kandmist niisutab naharasu meigikihi ära ja jumestus muutub nahaga üheks, moodustades hea katvusega loomuliku meigipõhja. Tooni korrektsust ongi seetõttu mõistlik hinnata alles umbes 10 minuti möödudes, mitte kohe peale puudri näole kandmist.


Kerge päevameigi tegemiseks kasutasin näol veel vaid põsepuna (toon Suede), millega nägu ka kergelt modelleerisin.


Suede on roostekarva matt toon. Kui seda segada Bellapierre värvitu huuleläike või kreemja mineraalbaasi sisse, saad põsepunaga sobivas toonis huulevärvi. Kreemi kujul olev mineraalbaas on üldse üks väga huvitav multifunktsionaalne toode, mis väärib tulevikus lausa eraldi postitust.


Silmameigi tegemiseks kasutasin õrna kreemikat tooni Twilight ja lillakat tooni Varooka. Bellapierre lauvärve saab kasutada nii märjalt kui kuivalt. Samuti võib neid segada kreemja mineraalbaasiga, et saada kreemjas lauvärv. Iga pealekandmismeetodiga annab lauvärv erineva intensiivsuse ja tooni, nii et ühe ainult potsikuga saab teha mitmeid erineva tugevusastmega meike. Laineriks kasutasin tumedat öötaevasinist tooni Refined - see on väga huvitav värv, mis purgis on peaaegu must, kuid märja pintsliga peale kandes annab kergelt läikiva ja väga intensiivse tooniga tumesinise lainerijoone.
Kõik Bellapierre pigmendid on veekindlad, nii et nendega võib muretult minna randa, või kõndida vihma käes - jumestus püsib sellest hoolimata.

Õhtul kasutasin meigi eemaldamiseks ja näo puhastamiseks-niisutamiseks samu tooteid mis hommikul:

1. Jumestuse eemaldamiseks Milky Cleanser puhastuspiim

2. Naha puhastamiseks ja toniseerimiseks Pore Refining Toner

4. Intensive Anti Wrinkle CreamPeale nädalast Bellapierre toodete kasutamist oli selgelt tunda, et nahk on rohkem niisutatud ja pingul. Kuna olen ka muul ajal näohoolduses üsna tubli ja nahaga suuri probleeme ei ole, siis mingit meeletut muutust naha välimuses ei märganud. Aga teadmine, et kogu kasutatav kosmeetika on vaba igasugustest kahjulikest lisaainetest ja lisaks kenale jumestustulemusele on iga toode ka nahka hooldava ja kaitsva toimega, tekitas väga hea tunde. Kasutan Bellapierre tooteid kindlasti ka edaspidi.

Kellel tekkis huvi Bellapierre kosmeetika vastu, siis nende esindussalongis Tallinnas aadressil Odra 16 oodatakse teid personaalsele konsultatsioonile. Lisaks on võimalik oma sõbrannade ringis korraldada seal iluõhtuid, kus konsultandid jagavad meiginippe ja tutvustavad tooteid.
No comments:

Post a Comment